Українець, що винайшов революційну технологію зйомки найкращих кадрів у кіно

Анатолій Кокуша – українець, що зараз співпрацює з провідними голлівудськими режисерами, а його винахід є справжньою революцією у кіноіндустрії. Він спроєктував операторське обладнання, що створило найкращі кадри “Титаніка”, “Гаррі Поттера та Ордену Фенікса”, “Форсажу” та багато-багато інших.

Згадуючи фільм “Титанік”, у першу чергу спадає на думку легендарний кадр, коли Джек та Роза стоять на носі корабля. У 1997 році він змусив плакати мільйони глядачів в усьому світі.

Однак мало хто знає, що за цією сценою стоїть титанічна операторська робота. Глядач то зблизька спостерігає за емоціями головних героїв, то наче підноситься над закоханими. Ефект польоту та плавних рухів камери допомогло досягти операторське обладнання, вироблене українською компанією “Фільмотехнік”.

Перші ідеї та революційні винаходи українця
Виходець із Криму Анатолій Кокуш за радянських часів закінчив Ленінградський інститут кіноінженерів і влаштувався на роботу конструктором на кіностудію імені Довженка у Києві. Ще з тих часів виношував ідею “відірвати” знімальну камеру від ока оператора. Та його розрахунки й дослідні моделі сприймали іронічно.

Розкрити свій конструкторський потенціал Кокуш зміг уже після розпаду Союзу. На початку 90-х заснував компанію “Фільмотехнік”, яка стала унікальним поєднанням конструкторського бюро з майстернею. Однією з найпрогресивніших розробок “Фільмотехніка” став операторський кран “Каскад”.

“Каскад” – це надлегка конструкція, стріла якої здатна вилітати на 21 метр. Завдяки крану режисери отримали можливість розмістити камеру у найбільш недоступних місцях.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...