Це Вам не “Свати”! Держава раптово відмовилась фінансувати фільм про Голодомор

Історична драма “Яків” розповість про сміливця та рятівника понад 3 тис. життів під час Голодомору.

Завершились зйомки першого тизеру стрічки, повідомило “Радіо Свобода”.

За словами режисера Вікторії Трофименко, знімальний процес зараз знаходиться на паузі. Історія Якова Дробота — не типічна навіть для часів Голодомору, адже чоловікові вдалось перемогли голод і врятувати тисячі людей. “Такі випадки під час Голодомору не були рідкісними, коли голови колгоспів таємно рятували людей, але в основному хтось їх “здавав”, і цих рятівників висилала або розстрілювала радянська влада. А у випадку Дробота село об’єдналося, і ніхто його не зрадив, попри те, що коли створювався колгосп, багато людей було проти”, – розповідала Трофименко.

Жінка розповіла, як збирала матеріал для опису подій 1932-1933-х.

“Я їздила у Великий Хутір, і в нагоді стала книга харківського журналіста Віктора Козоріза, вихідця з цього села, який описав історію Великого Хутора, зокрема, і в період Голодомору. Там зібрана архівна інформація, яка мені дуже допомогла”, – прокоментувала режисерка. За словами Трофименко, фільм отримав фінансову підтримку держави, але пізніше їхній проект потрапив на перегляд, і фінансування відмінили.

“Зняли тизер за підтримки Українського культурного фонду. Саме кіно ми ще не знімали, і невідомо, чи знімемо. У серпні ми пройшли пітчинг Держкіно, начебто затвердили фінансування, але потім відбувся перегляд цього рішення, і ми потрапили до списку тих, кого не підтримують цьогоріч. Якби ми отримали фінансуання, яке нам обіцяли, то вже готовий фільм міг би вийти у прокат у 2021-му, але тепер незрозуміло, взагалі, про які дати можна говорити”, – зізналася режисерка.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...