“Розбудила, сказала, що задихається”: Померла дружина відомого українського співака. За 20 хвилин у лікарні

Заслужений працівник культури України, співзасновник дуету «Дві долі» Ярослав Шершень домагається чесного розслідування смерті його дружини Ольги, яка померла 7 квітня цього року, ймовірно, через помилку лікарів. Однак правоохоронці за пів року навіть не опитали медиків.

Трагедія сталася у квітні цього року, пише газета «Галичина».

«Дружина поскаржилася мені, що відчуває біль у шиї і лівому боці плеча… 4 квітня зранку ми навідалися до сімейної лікарки Марії Іваночко у Долинській ЦРЛ. Лікарка Ольгу оглянула, зробила кардіограму і направила до невролога, написавши у діагнозі, що у дружини ішемічна хвороба серця. Невролог також оглянув її, виписав мoваліс (німецький протизапальний, знеболювальний і жарознижувальний препарат, протипоказаний при важкій серцевій недостатності) і вітамін В-12. Після триденних ін’єкцій сказав знову прийти до нього на прийом. Ми поїхали додому і зробили так, як радив лікар. Через півтори години болі припинилися. Ін’єкції кололи три дні – в четвер, п’ятницю і суботу. У суботу спати лягли пізно – десь близько другої години. А через годину дружина мене розбудила, сказала, що задихається», – розповів Ярослав Шершень.

Він повіз дружину з села Мала Тур’я, де мешкало подружжя, до Долинської лікарні автомобілем – це до п’яти кілометрів. Добралися за 10 хвилин. Втім, довго не міг викликати дзвінком чергових до входу в лікарню. Коли нарешті відчинила медсестра, довелося ще шукати чергового лікаря.

Дружину забрали в реанімацію. Через 20 хвилин повідомили, що Ольга померла від інфаркту. У лікарському свідоцтві про смерть причиною смерті вказали гострий великовогнищевий інфаркт міокарда нижньої стінки лівого шлуночка серця.

«Це було 7 квітня… Розумієте, якби ми у четвер зранку 4 квітня не були у сімейного лікаря, то я б заспокоївся і змирився. Мене дивує, що старша людина, яка повинна б мати великий досвід, направила дружину не до кардіолога, а до невролога. Якби не потрібно було ті три дні приймати ін’єкції і ми би знали, що потрібна кардіологічна допомога, то я б і за кордон встиг відвезти дружину на лікування… Розумієте, не мають права такі лікарі бути охоронцями здоров’я людей», – переконаний Ярослав Шершень.

Чоловік звернувся до департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА та прокуратури. З прокуратури справу подали до поліції – результатів ще нема. А у департаменті охорони здоров’я зреагували – зобов’язали головного лікаря Долинської ЦРЛ оголосити догани кільком медикам. Інформацію, викладену у зверненні Я. Шершеня, клініко-експертна комісія департаменту охорони здоров’я ОДА не мала змоги перевірити у повному обсязі, адже обслуговування хворої лікарка Марія Іваночко проводила «із порушенням затверджених МОЗ України стандартів діяльності закладів первинної медичної допомоги стосовно ведення медичної документації», «встановлення діагнозу та призначення лікування пацієнтці лікарем-неврологом Крайником Р. І. також не підтверджене записами в карті амбулаторного хворого», а оцінка дій чергового персоналу в останні миттєвості життя Ольги Шершень через відсутність аудіо- й відеоспостереження залишаються, мовляв, лише точкою зору заявника.

Тож сьогодні всі долинські медпрацівники, яких на зобов’язання департаменту охорони здоров’я ОДА головний лікар Долинської ЦРЛ зобов’язав покарати доганами через смерть Ольги Шершень, і надалі лікують людей.

За інформацією долинських правоохоронців, які вже упродовж двох місяців розслідують факти, викладені у скарзі до прокуратури чоловіка покійної Ярослава Шершеня на дії медпрацівників Долинської ЦРЛ, наразі вони проводять необхідні експертизи. Але за цей час навіть не спромоглися поспілкуватися з керівництвом лікарні та медиками.

Як зазначив професор Івано-Франківського національного медуніверситтету, доктор медичних наук Ігор Вакалюк, не виключено, що призначений жінці препарат «Моваліс» міг посилити прояви стенокардії.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...