Зимa cкoрoтитьcя більш як на місяць: eкспeрт пригoлoмшилa змiнoю клiмaтy в Укрaїнi

Зима в Україні буде тривати не три місяці, як це було раніше

В Україні спостерігаються швидкі темпи потепління і через це до кінця сторіччя зима скоротиться на місяць. Про це розповіла експерт з метеорології і кліматології Віра Балабух.в інтерв’ю Укрінформу.

За її словами, до кінця століття середня температура в Україні виросте на 3,2 градуса, що в свою чергу збільшить кількість теплих днів на цілий місяць. Якщо за рік відбувається підвищення середньої температури повітря на 0,1 градуса, то це подовжує тривалість теплого періоду на один день.

Тому очікується, що при стабільному підвищенні температури через 100 років холодний період скоротиться на 32 дня. Крім того, зима не буде такою холодною, як була раніше.

Якщо середня температура буде також збільшуватися в полярних широтах і за рік підніметься на 8 градусів, то можна очікувати, що теплий період виросте на 80 днів. При цьому через кліматичні зміни може також істотно збільшиться сприятливий період для засмаги.

Якщо зростання середньої температури за рік продовжить збільшуватися, то через 30 років теплий період в Україні виросте на 2-3 тижні в порівнянні з сьогоднішніми днями.

Нагадаємо, що погода в Україні сьогодні, 21 листопада, значно погіршилася через протистояння двох атмосферних фронтів, які прийшли з Заходу і Сходу.

Раніше повідомлялося про те, що експерти очікують, що на Новий рік буде досить холодно, але без снігу. У новорічну ніч температура повітря складе 9 градусів морозу.

При цьому метеорологи вважають, що українців чекає найхолодніша зима за останні 30 років. У найсуворіші дні градусники можуть показувати до -20 градусів нижче нуля.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...