Пік захворюваності на грип та ГРВІ в Україні ще попереду: медики дали поради (відео)

Україна переступила епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ майже на півтора відсотка – повідомили у Центрі громадського здоров’я. Але лікарі попереджають, що пік масових нездужань ще попереду.

Про це пише УНІАН.

Від сьогодні у столичному ліцеї офіційно карантин. На вимушений відпочинок частину дітей відправили ще днем раніше через ГРВІ та скарлатину. Орієнтовно карантин триватиме до кінця тижня. Загалом у Києві двері для учнів нині зачинили три навчальних заклади, ще у 20 процес обмежили частково. У приміщеннях триває прибирання кабінетів.

“Олег крутить в руках торбинку з медикаментами, котрі вранці прописав лікар. Чоловіку діагностували ГРВІ, в аптеці залишив кругленьку суму – 817 гривень”, – зазначається у сюжеті. Фахівці підрахували, що на грип в Україні з початку епідсезону вже перехворіло зо 2,5 мільйони людей. Жертвами хвороби стали 13, загинула одна дитина. Дотепер на середньому епідемічному рівні перебувають три регіони: Тернопільська, Житомирська та Хмельницька області. Однак і там аптекарі фіксують збільшення попиту на противірусні препарати, а також тести на грип.

Інфекціоніст Сергій Крамарьов радить не займатися самолікуванням, особливо якщо небезпечну бацилу підхопила дитина. Бо для лікування малечі неприпустимо використовувати ті самі препарати, що й для дорослих, оскільки біди можуть накоїти навіть краплі для носа. “Судоми і втрата свідомості, отруєння”, – застерігає фахівець.

Частіше тепер купують в аптеках і захисні маски для обличчя – хоча й не так активно, як у 2009 чи 2011 роках, коли люди боялися свинячого та курячого грипу. Маски медики радяться вдягати хворим, аби ті не поширювали інфекцію. А от для людей здорових вони у нагоді надто не стануть: “Тут з обох боків залишається простір, в котрий потрапляє повітря, і з цим повітрям можуть потрапити і віруси”. Якщо вже й користуватися такими в місцях скупчення людей, то не довше двох годин, після чого змінювати на нові. Вітаміни та різноманітні комплекси також купувати зайве – вони скоріше мають ефект плацебо, тобто хворих не порятують, але і шкоди не завдадуть. Натомість лікарі радять вчасно вакцинуватись, дотримуватись особистої гігієни та збалансовано харчуватись. Й попереджають: піку захворюваності на грип та ГРВІ варто очікувати найближчого тижня.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...